Ciekawe miejsca w Nowym Targu

Nowy Targ to położona na Podhalu miejscowość. Doskonała lokalizacja miasta sprawia, że jest ono świetną bazą do organizowania różnych wycieczek. Liczne szlaki turystyczne pozwolą nam przemierzyć zjawiskowe pasma górskie. Szeroka baza noclegowa zapewni odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. Co koniecznie trzeba zobaczyć, przyjeżdżając do Nowego Targu? Miasteczko mieści się u podnóża Gorców. Tuż obok mamy do dyspozycji piękny Gorczański Park Narodowy. Możemy liczyć tutaj nie tylko na niezwykłe walory przyrodnicze, ale także kulturalne. Puszcza Karpacka to cenny skarb w tych górach. Piękne krajobrazy tworzone przez polany reglowe z pewnością przypadną nam do gustu. W Nowym Targu nie zabraknie nam wrażeń estetycznych. Niezwykłe okolice o bogatych walorach przyrodniczych czekają właśnie na nas.

Miasto posiada jednak dużo więcej atrakcji dla turystów. Liczne zabytki oraz lokalne tradycje wprowadzą nas w niesamowity klimat tego miejsca. Koniecznie powinniśmy wziąć udział w słynnym jarmarku na placu targowym osiedla Bereki. Nowy Targ słynie z rzemiosła i handlu, o czym bardzo łatwo przekonamy się przychodząc tutaj w czwartek lub sobotę. Nie zapomnijmy o tym interesującym wydarzeniu. Niedaleko Nowego Targu znajdziemy przepiękne Jezioro Czorsztyńskie, gdzie znajduje się między innymi słynny Zamek w Niedzicy. Warto zwiedzić to fascynujące miejsce. Na Zamek możemy dostać się drogą wodną, płynąc statkiem wycieczkowym po Jeziorze Czorsztyńskim.

Jakie noclegi Nowy Targ może nam zaproponować? Bez wątpienia czeka tutaj na nas masa dobrych ofert. Duża baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/) zapewnia swobodny wybór. Jak to w podhalańskiej miejscowości, mieści się tutaj wiele pensjonatów. Dostępne są także pokoje gościnne, wille, apartamenty i hotele. Różne przedziały cenowe powinny zadowolić każdego. W Nowym Targu warto zajrzeć także na rynek. Pięknie odbudowany ratusz mieści siedzibę Muzeum Podhalańskiego. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych eksponatów z dziedziny rzemiosła, rzeźby, a także dokumenty oraz wiele cennych pamiątek. Piękną wizytówką Nowego Targu są także kościoły. Niezwykle urokliwym i ciekawym miejscem jest na przykład drewniany kościół św. Anny. W Nowym Targu z pewnością nie będziemy się nudzić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>