Ciuchcią Tumską przez Płock

Płock to jedno z najpiękniejszych miast położonych na Mazowszu. Jego historia sięga czasów średniowiecznych. Przez stulecia miasto to prężnie się rozwijało, dzięki czemu po dziś dzień można w nim podziwiać liczne zabytki oraz inne atrakcje turystyczne. Płock warto odwiedzić o każdej porze roku – zarówno zimą jak i latem w mieście odbywa się bardzo wiele wydarzeń kulturalnych, dzięki którym z pewnością nie będzie można narzekać nawet na chwilę nudy. Ciekawym pomysłem na zwiedzanie z małymi dziećmi jest przejażdżka Ciuchcią Tumską. Kursuje ona w sezonie letnim, a pierwsze kursy po najciekawszych walorach miejskich odbywają się już w maju. Każdego dnia realizuje się 6 kursów, które rozpoczynają się w półtoragodzinnych odstępach czasu. Dzięki dobremu nagłośnieniu każdy turysta może podczas wycieczki dowiedzieć się ciekawych szczegółów na temat historii miasta. Ciuchcia swoje trasy rozpoczyna z parkingu zlokalizowanego przy ulicy Warszawskiej.

W letnie, upalne dni odrobinę chłodu można znaleźć na plaży położonej w centrum miasta. Jest to jedno z niewielu miejsc tego typu w naszym kraju. Obok plaży znajduje się również strzeżone kąpielisko, gdzie pod okiem doświadczonych ratowników można korzystać z orzeźwiających kąpieli. Nieopodal działa również w sezonie letnim wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której dostępne są między innymi kajaki oraz rowerki wodne. Osoby, które lubią długie spacery w otoczeniu przyrody mogą wybrać się na całodzienną wycieczkę po położonym w pobliżu miasta Gostynińsko – Włocławskim Parku Krajobrazowym. Na jego obszarze zostały wyznaczone liczne ścieżki spacerowe oraz trasy rowerowe. Prężnie działają tu wypożyczalnie, dzięki czemu jadąc na urlop nie trzeba martwić się o transport własnych dwóch kółek. Przepiękne krajobrazy zachęcają do zwiedzania okolicy z perspektywy siodełka rowerowego.

Płocka baza noclegowa jest przygotowana na przyjęcie licznego grona turystów. Mogą się oni zatrzymać w jednym z hoteli lub przytulnych pensjonatów. W większości obiektów (tu:info) można za dodatkową opłatą liczyć również na całodzienne wyżywienie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>