Góry Izerskie i psie zaprzęgi

Polska Alaska, czyli Góry Izerskie (wyszukaj informacje w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę słowa: "wiadomości Góry Izerskie") to miejsce co roku goszczące zawodników i psie drużyny startujące w zimowym sporcie, jakim są ich wyścigi. Widok psów husky i malamutów spełniających się w tym sporcie jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla biorących udział w zawodach, jak i obserwatorów.

Idealne warunki dla psich zaprzęgów
Góry Izerskie jako rejon z dużą coroczną ilością opadów śniegu, gdzie zima trwa właściwie do miesięcy wiosennych okazały się idealnym miejscem, gdzie psy zaprzęgowe czują się jak w swoim naturalnym środowisku. Nic więc dziwnego, że od lat przyciągają właścicieli tych pięknych zwierząt, które najszczęśliwsze czują się właśnie w wyścigu.

Psy husky pochodzące z Syberii i malamuty z Arktyki – to zwierzęta, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne w Polsce. Zdobywają kolejnych wielbicieli przede wszystkim swoim majestatycznym wyglądem, przepięknym umaszczeniem i grubym futrem oraz niezwykłą łagodnością. Niestety, w większości rejonów ich hodowla jest utrudniona na skutek warunków pogodowych panujących przez większość roku. Te super wytrzymałe psy przez wieki używane były jako zwierzęta zaprzęgowe przez ludy mieszkające na Arktyce i w Syberii, więc bardzo źle znoszą mało aktywny tryb życia. Najlepszym, co może zrobić ich właściciel, jest więc ćwiczenie i bieganie z psami w zimie oraz zapewnienie im możliwości codziennego długiego spaceru lub mieszkanie w domu z ogrodem, gdzie zwierzę będzie mogło się „wyszaleć”.

Zawody w sportach zaprzęgowych odbywają się w rejonie Gór Izerskich od 2003 roku i organizowane są w randze Mistrzostw Europy WSA. To jedna z głównych regularnie organizowanych imprez sportowych w okolicy Polany Jakuszyckiej, które sprawiają ogromną frajdę obserwatorom wyścigów, jak i samym zwierzętom, spełniającym w ten sposób swoją wrodzoną aktywność.

Noclegi w Górach Izerskich
Baza noclegowa dla właścicieli psich zaprzęgów i ich kibiców w rejonie Gór Izerskich mieści się głównie właśnie w okolicy Jakuszyc oraz Szklarskiej Poręby, noszącej od jakiegoś czasu dumne miano stolicy sportów zimowych. Turyści i zawodnicy mogą skorzystać tutaj z noclegów (wyszukaj dogodną lokalizację w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Góry Izerskie") w wyspecjalizowanych hotelach, gdzie znajdą bogatą strefę relaksu dla odpoczynku po intensywnym wysiłku oraz w gospodarstwach agroturystycznych, które w ostatnich latach stały się jednym z podstawowych źródeł zarobku dla mieszkańców tych okolic. Warto też poświęcić chwilę na przeczytanie wpisu o Poroninie, który również cechuje się swoistym pięknej i popularnością swoich terenów (wyszukaj, wpisując w wyszukiwarkę słowa: "post Poronin").


3 thoughts on “Góry Izerskie i psie zaprzęgi

  1. Dokładnie, czytałam właśnie wpis o atrakcjach które zwiedza się np ciuchcią, super sprawa nareszcie coś innego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>