Intrygujący Bytów

Każdego roku w sezonie wakacyjnym prawie każdy Polak zastanawia się nad wyborem miejsca do odpoczynku. Wiele osób niepotrzebnie bierze pod uwagę oferty zagranicznych wyjazdów, ponieważ są one o wiele droższe i nie zawsze gwarantują lepszy odpoczynek niż w naszym kraju. Pomysł wczasów w Polsce powinien być częściej brany pod uwagę. Nasza ojczyzna ma wiele pięknych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Do takich należy Bytów i jego okolice. Niewielka i niepozorna miejscowość kryje przepiękne arcydzieła architektoniczne i dzięki wielu wydarzeniom, gwarantuje wspaniałą zabawę nawet dla najbardziej wymagających turystów, którzy degustują w wyrafinowanych rozrywkach.

Z niecodziennych atrakcji Bytowa należy wymienić wiadukt. Pod koniec dziewiętnastego wieku nad pobliską rzeką Borują postanowiono wybudować wiadukt kolejowy, który miał być jedną z części pewnej trasy kolejowej. W tajemniczych i dotąd niewyjaśnionych okolicznościach po wybudowaniu wiaduktu, trasa kolejowa została przesunięta o kilkadziesiąt metrów, co sprawiło, że wiadukt stał się bezużyteczny. Współcześnie nadal stoi nad rzeką Borują, ale od momentu swojego powstania pełni tylko i wyłącznie rolę dekoracyjną i ozdabia miejscowy krajobraz, który, nawiasem mówiąc, należy do jednych z najpiękniejszych widoków w naszej pięknej ojczyźnie.

Kolejną intrygującą atrakcją jest Szlak Elektrowni Wodnych. Hydrotechnika i powiązane z nią rzeczy, stanowią jedną z największych atrakcji regionu. Szlak został utworzony pod koniec dwudziestego stulecia i obejmuje budowle związane z hydrotechniką, które znajdują się trójkącie między miastami Słupsk- Lębork – Bytów. Całość znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Jest to chyba najlepszy dowód, że krajobrazy tamtego regionu są wartę uwagi.

Dla miłośników sportów wodnych również znajdzie się ciekawe zajęcie. Możliwy jest spływ kajakowy rzeką Słupią, który gwarantuje niezwykłą koegzystencję z naturą i z pewnością spodoba się także miłośnikom natury. Ilość atrakcji jest tak przeogromna, że nie sposób skorzystać z wszystkich jednego dnia. Warto zatem wypróbować bazę noclegową, która jest często chwalona. Bytów oferuje noclegi (odszukaj na: Bytów – meteor-turystyka.pl) naprawę w przystępnych i korzystnych cenach, dlatego też każdy bez względu na stan portfela, powinien znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>