Kalisz – ciekawe miasto

Spośród wielu miast powiatowych, większość to miasta, które nie są atrakcyjne. To miasta, które straciły na swej atrakcyjności, nie rozwijają się, a jeśli już, to bardzo powoli. Zaprzeczeniem miast powiatowych jest Kalisz. Miasto, które owszem, jest powiatowym, jednak może być przykładem nowoczesności – przykładem miejsca, które jest warte poznania. Kalisz to miasto, które było miastem wojewódzkim. Po reformie administracyjnej, stało się miastem powiatowym, jednak ciągle się rozwija i jest atrakcyjne zarówno pod względem biznesu, jak i turystycznie. Dowodem tego, że miasto jest idealne do biznesu, jest obecność wielu firm, które zatrudniają setki a niekiedy tysiące osób. To potencjalni klienci firm handlowych, usługowych czy produkcyjnych. Bezrobocie w Kaliszu utrzymuje się na niskim poziomie i nic nie zapowiada, by zaczęło dziać się inaczej.

Kalisz jednak to nie tylko nowoczesność i firmy. To także ośrodek kulturalny. Mówi się o tym, że jest to drugi ośrodek kulturalny w Wielkopolsce. Drugi po Poznaniu. Warto jednak dodać, że Poznań to miasto o wiele większe, o wiele nowocześniejsze i – co ważne – wojewódzkie. Historia Kalisza to setki lat, w trakcie których miasto powstawało, zmieniało się, rozbudowywało. Dziś, dzięki temu możemy zobaczyć w Kaliszu szereg ciekawych zabytków. Zaskakują nie tylko pojedyncze budynki, ale i ogólna zabudowa starówki. Całe ulice, które mogą się podobać. Ulice, przy których znajdziemy zabytkową zabudowę, wyremontowaną tak, że do złudzenia przypomina nowe budynki.

Czy warto odwiedzić Kalisz? Oczywiście tak. Nie należy jednak zapominać, że to nie jest ośrodek turystyczny. To bardzo istotne z uwagi na noclegi. Baza noclegowa oczywiście w Kaliszu jest, jednak jest mało rozbudowana. Znajdziemy w tym mieście różne hotele – sporo z nich to miejsca kosztowne. Kalisz zapewnia jednak również tanie noclegi. Nie należy zapominać, że to miasto ze sporą ilością szkół wyższych, tanie noclegi są więc w tym mieście jak najbardziej do znalezienia. Kalisz na pewno nigdy nie stanie się ośrodkiem stricte turystycznym, jest jednak miastem, które warto poznać, zobaczyć, zwiedzić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>