Łazy – obszar „Natura 2000″

Istnieją na mapie Polski miejsca wyjątkowe, które mimo, że mało popularne, wyróżniają się na tle innych. To miejscowości, które nie należą do dużych, zapewniają pełen komfort wypoczynku w ciszy i spokoju, a do tego posiadają niezwykłą naturę i są wspaniale zlokalizowane. Żeby je znaleźć czasem wystarczy tylko spojrzeć na mapę, nie trzeba się specjalnie wysilać, gdyż ich położenie, wybitnie rzuca się w oczy. To zazwyczaj nadmorskie kurorty, które posiadają dodatkowo dostęp do innych akwenów i ze wszystkich stron, otoczone są lasami. Położone w parkach krajobrazowych, są prawdziwą mekką dla wielbicieli natury, którzy mogą swobodnie spacerować po okolicy, dostarczając sobie, w ten sposób ogromnej dawki jodu i energii.

Łazy są jednym z takich miejsc. Zlokalizowane w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Od północy graniczą piaszczystą plażą z Morzem Bałtyckim, od południa zaś z Jeziorem Jamno, a w niedalekiej okolicy jest jeszcze jedno Jezioro Bukowo. To wszystko powoduje, że wieś posiada wspaniałe możliwości do uprawiania wszelkiego rodzaju rozrywek wodnych, w tym coraz bardziej popularnych sportów, takich jak windsurfing, czy kitesurfing. Miejscowość znajduje się na terenie Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, który jest obszarem chronionym. To też obszar Natura 2000, co oznacza, że ziemie te są niezwykle czyste i zadbane. Dodatkowo, jako, że w tym miejscu stałych mieszkańców jest zaledwie około 100, możemy liczyć, że nasz pobyt w tym miejscu będzie należał do niezwykle spokojnych.

Jednak to nie wszystko, gdyż Łazy posiadają też wspaniałe zabytki i atrakcje, z których z pewnością warto skorzystać. Powinniśmy więc poświęcić chwilę, na szlaki turystyczne, kolejkę wąskotorową, okoliczne poniemieckie bunkry, czy przystań rybacką. Jedno jest pewne, nie można się tu nudzić, a otoczenie będzie sprzyjało harmonii i beztrosce wypoczynku. Baza noclegowa, należy do bardzo zadbanych i wygodnych, zarówno pod kątem lokalizacji, jak i standardu, zatem powinniśmy być zadowoleni (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lazy,0.html). Sam nocleg to koszt zaczynający się już od 20 złotych za dobę. Pamiętajmy, że najlepiej spędzone wakacje, to te zaplanowane, rozważnie ułożone i spędzone z bliskimi. Nadmorskie okolice, potrafią też zaskoczyć pogodą, więc przygotujmy się na każdy wariant, w taki sposób, by dobrze spędzić wyjątkowy czas urlopu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>