Łukęcin – Woliński Park Narodowy i najbliższa okolica

Łukęcin to miejscowość w której spędzenie wakacji będzie na pewno bardzo przyjemne. Cisza i spokój, które tu panują przyciągają wielu turystów. Nie ma tu zbyt wiele atrakcji typowych, jednak jest tu co robić, gdyż okolica jest bardzo bogata w miejsca, w które warto się udać. Wakacje w Łukęcinie właśnie bardzo dobrze jest połączyć z dłuższymi, całodziennymi wypadami i odpoczynkiem tutaj. Największą atrakcją nad polskim morzem jest prawdopodobnie Woliński Park Narodowy, który od Łukęcina jest oddalony o niecałe pół godziny drogi samochodem. Jest to ogromny rezerwat na wyspie Wolin słynący przede wszystkim z wysokich klifów na wybrzeżu i przepięknych nadmorskich krajobrazów. Dodatkowo występuje tam wiele chronionych okazów zwierząt zagrożonych wyginięciem a w rezerwatach możemy spotkać bardzo znane nam w Polsce okazy żubra czy orła bielika. Cała wyspa Wolin jest bardzo ciekawym miejscem, nie tylko Park Narodowy ale również wiele miejscowości na niej położone jak na przykład Świnoujście z którego to wypływa wiele rejsów zarówno wycieczkowych jak i zwykłe rejsy na Półwysep Skandynawski. Świnoujście to również miasto graniczne pomiędzy Polską a Niemcami i można swobodnie przekraczać tą granicę w dzisiejszych czasach.

Innymi miejscami, które warto odwiedzić w okolicy Łukęcina są takie miejscowości jak Dziwnów i Dziwnówek, które to dwa miasta są wręcz ze sobą połączone. Są to miejsca bardzo atrakcyjne turystycznie i są bardzo często wybierane przez turystów, przez co bardzo często jest tam po prostu ogromny tłok a na plaży ciężko znaleźć miejsce. Zgoła odmiennie jest w Łukęcinie, które szerokie plaże bardzo rzadko są zapełnione do ostatniego skrawka piasku. Jest to miejsce mniej znane, ale również piękne wraz z ciekawym dla oka wybrzeżem z niskimi klifami, na których szczycie rosną piękne lasy. Jeśli chodzi zaś o infrastrukturę turystyczną to jest ona na bardzo wysokim poziomie, szczególnie jest to baza noclegowa. Łukęcin to małe miasteczko, lecz na każdej ulicy znajdziemy kilka ośrodków wypoczynkowych, znalezienie miejsca noclegowego nie będzie stanowiło tu większego problemu. Trzeba przyznać, że największym atutem tego miasta są właśnie noclegi Łukęcin nie jest tak popularny wśród turystów jak okoliczne inne miejscowości, dlatego warto wykorzystać do wypoczynku tutejszy spokój i ciszę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>