Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to przede wszystkim zapierające dech w piersiach panoramy, niezliczona ilość zabytków, ciekawe szlaki oraz fantastyczna baza noclegowa [otwórz➨meteor-turystyka.pl], zdecydowanie różniąca się od większości w kraju. W tym urokliwym zakątku Polski znajduje się także Muzeum Filumenistyczne.

Muzeum Filumenistyczne jest w posiadaniu eksponatów związanych oczywiście z zapałkami, zapalniczkami oraz ogniem, a założone zostało w 1964 roku. Jego siedziba mieści się przy Małym Rynku w Bystrzycy Kłodzkiej. Pomysł na to miejsce powstał w latach 60. XX wieku. Miejsce to jest bogate w zbiory różnorakich przedmiotów służących do niecenia ognia, od starożytnych lamp, przez metalowe krzesiwa aż po elektryczne, benzynowe i inne zapalniczki. W muzeum znajdziemy także wystawę opakowań pochodzących z różnych krajów oraz zbiór etykietek polskich liczących przeszło pół miliona. Wszystkie eksponaty, które możemy podziwiać w tym miejscu, prezentowane są na trzech różnych wystawach. Zaliczymy do nich "Historię niecenia ognia", "Etykiety i opakowania zapałczane z całego świata",a także "Świat zapalniczek". Budynek ten bez wątpienia przyciągnie fanów ognia oraz historii.

Bystrzyca to idealne miejsce na dobry odpoczynek. Wiele zwiedzimy, wiele zobaczymy, wiele doznań zdobędziemy. Nasycimy duszę i ciało. Zastanawiasz się gdzie wyjechać, aby uciec od zgiełku miasta i codziennego życia w pędzie przepełnionego stresem, presją czasu oraz rywalizacją w pracy? Bystrzyca Kłodzka jest zdecydowanie dla Ciebie. Znajdziesz w niej ciszę, spokój ducha, architektura okolicy Cię zachwyci, a szeroki wachlarz bazy noclegowej dosłownie powali Cię z nóg swoją ofertą. Nie ma chyba regionu w Polsce, który oferowałby tak wiele, w dodatku w przystępnych cenach i dobrej lokalizacji. Chyba każdy zgodzi się z tym, że warto tutaj przyjechać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>