Oaza nadmorskiego spokoju: Chłapowo

Kameralne miejscowości położone nad Bałtykiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Nie ma w nich hałasu i do woli można obcować z naturą. My także ulegliśmy magi takich miejsc. Odwiedziliśmy już Dębki (zobacz wpis na Blogu), a teraz ruszamy po przygody do innych małych miejscowości.

Chłapowo jest stosunkowo niedużą nadmorską miejscowością. To miejsce, które z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie turystów, doceniających możliwość wypoczynku nad Bałtykiem. W czasie pobytu w Chłapowie można nie tylko zażywać morskich kąpieli czy spacerować po malowniczych ścieżkach, ale także zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy.

Plaża jest miejscem, które musi odwiedzić każdy turysta, który decyduje się na spędzenie urlopu w Chłapowie. Jest ona nie tylko szeroka i piaszczysta – jej dużym atutem jest fakt, że jest pokryta jasnym – prawie białym piaskiem, co znacząco dodaje jej uroku. Chłapowo jest najchętniej odwiedzane przez turystów w okresie wakacyjnym, kiedy to panują idealne warunki do opalania się na plaży czy zażywania morskich kąpieli. Na czas wakacji w miejscowości zostają wytyczone dwa kąpieliska, w których można bezpiecznie się kąpać. Wówczas warto także skorzystać z innych atrakcji typowych dla nadmorskich letnisk: skuterów wodnych czy przejażdżkach na tzw. bananach.

Chłapowo to nie tylko wypoczynek nad wodą, ale także spacery po malowniczej okolicy. Na terenie miejscowości znajduje się Wąwóz Chłapowski (zobacz Wąwóz na mapie Google), który jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, przez miejscowych jest nazywany Rudnikiem. Wąwóz jest świetnym miejscem na odbywanie spacerów, podczas których będzie można podziwiać piękne krajobrazy. W Rudniku rośnie wiele roślin, które są bardzo rzadko spotykane, co dodaje mu dodatkowego uroku. Na terenie wąwozu znajdują się liczne kładki i ławeczki, można tam znaleźć nawet miejsce, w którym rozpala się ognisko.

Rzecz jasna każdy turysta podczas urlopu musi choć kilka razy wybrać się do miejscowych punktów gastronomicznych. W Chłapowie znajduje się sporo smażalni ryb oraz restauracji, jednak największą uwagę przyciąga restauracja w samolocie. Warto się tam wybrać i posmakować potraw podawanych w tym nietypowym miejscu. 

Każda osoba decydująca się na spędzenie urlopu nad morzem musi liczyć się z tym, że konieczne jest wcześniejsze znalezienie bazy noclegowej (do wynajęcia noclegi Chłapowo). W Chłapowie wczasowicze mogą zarezerwować pokoje w ośrodkach wczasowych, pensjonatach, ale także wynająć całe domki letniskowe. Nie brakuje również pokojów gościnnych, które można wynająć od osób prywatnych. Ceny zaczynają się już od 20 zł.


6 thoughts on “Oaza nadmorskiego spokoju: Chłapowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>