Turysto, koniecznie poznaj Mrągowo!

Mrągowo to miasto, którego chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Położone w województwie warmińsko-mazurskim, o którym niektórzy mówią, że jest stolicą Mazur. Co roku przybywają do niego rzesze turystów i to nie tylko latem. Jednak nie wszyscy wiedzą, co czyni je tak wyjątkowym i dlaczego kto raz je odwiedził na pewno będzie chciał do niego wracać. Miastem na Mazurach, które także warto odwiedzić są Wilkasy. Nasze wrażenia z pobytu opisaliśmy na blogu całkiem niedawno – pompyciepla-24.pl/warto-poznac-wilkasy.

Na początek kilka słów o bazie noclegowej. Po rzuceniu hasła "noclegi Mrągowo", czy to w Internecie, czy wśród bliskich znajdzie się wiele miejsc godnych polecenia. Będą to niewątpliwie hotele dla wygodnych, malowniczo położone pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, dla tych którzy chcą być blisko natury, pola namiotowe i kempingowe dla podróżujących z własnym małym i dużym sprzętem do spania oraz liczne kwatery prywatne. Każdej z propozycji należy się dokładnie przyjrzeć i wybrać tę, która sprosta wszystkim stawianym wymaganiom – zebrane propozycje – meteor-turystyka.pl/mragowo.

Czas spędzony w mieście i okolicach warto dobrze zaplanować, ponieważ do zobaczenia jest wiele atrakcji. Na początek warto zapoznać się z historią i zabytkami o niej świadczącymi. Przydatne do tego celu będą przewodniki, albo oficjalna strona miasta, na której można znaleźć ścieżkę turystyczną. Opisuje ona najważniejsze obiekty architektoniczne: kościoły, ratusz, wieże Bismarcką, pomniki, ratusz, kamienice, strażnicę bośniacką, gmach urzędu miejskiego, budynek sądu, koszary, cmentarze, amfiteatr oraz liczne place i parki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na terenie Mrągowa znajdują się obszary chronione takie jak: Mazurski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody Gązwa, Krutynia, Łuknajno, Pierwos, Piłaki, Strzałowo oraz Zakręt. Spacerować bez obaw można natomiast po otaczających miasto lasach. Miasto zadbało o przygotowanie tras rowerowych i spacerowych, dzięki czemu można do woli obcować z mazurskim pięknem przyrody. Miłośnikom kajakarstwa z pewnością przypadnie do gustu możliwość uczestniczenia w spływie kajakowym. Natomiast dla młodszych turystów stworzone zostało miasteczko Mrongoville – mrongoville.pl, które ma westernowy klimat. Znajduje się w nim wiele atrakcji: plac zabaw, strzelnica, dmuchańce, oraz liczne zabawy i pokazy organizowane przez animatorów. Natomiast na wycieczkę w bardziej poważnym tonie, można wybrać się do jednego z mrągowskich muzeów. W mieście funkcjonuje wiele atrakcji, które z pewnością umilą wypoczynek. Czasem jednak warto oddać się jedynie relaksowi, a w tym celu udać się na spacer, rower, przejażdżkę konną. Można także wynająć łódź i udać się na wypoczynek na środek jeziora.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>