Wakacje na Śląsku Cieszyńskim – Brenna

Wakacje za pasem, a ty nie masz jeszcze zielonego pojęcia gdzie spędzisz najbliższy urlop? Jeżeli górskie klimaty nie są ci obce i ponad wszystko cenisz sobie spokój, ciszę oraz bliski kontakt z naturą, to koniecznie musisz przyjechać do Brennej. Ta niewielka miejscowość położona na skraju Beskidu Śląskiego zachwyca przyjeżdżających do niej turystów zarówno pięknym krajobrazem jak i licznymi atrakcjami, dzięki którym podczas urlopu nie będzie czasu na nudę.

Każdy turysta znajdzie w Brennej nocleg odpowiedni na jego kieszeń. W skład tutejszej bazy noclegowej wchodzą rozmaite obiekty noclegowe zróżnicowane zarówno jeżeli chodzi o cenę jak i o standard wypoczynku {www.meteor-turystyka.pl/noclegi,brenna,0.html}. Dla miłośników podróży niskobudżetowych stworzono kilka kempingów i pól namiotowych. Miłośnicy wypoczynku na wysokim poziomie również nie będą zawiedzeni. W miejscowości funkcjonują hotele oferujące luksusowe apartamenty. Ich goście mogą skorzystać również z centrum odnowy biologicznej. Wakacje w Brennej warto zacząć od wizyty w miejscowym punkcie Informacji Turystycznej. Znajduje się on w centrum miejscowości i otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Wykwalifikowani pracownicy udzielą ci wszelkich informacji o najważniejszych atrakcjach w regionie. Będziesz mógł tam nabyć również mapę Brennej i okolic, a także folder informacyjny, w którym znajdziesz szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych położonych na terenie gminy.

W punkcie Informacji Turystycznej możesz także zakupić specjalną książeczkę “Odznaka Turystyczna Gminy Brenna”, w której należy kolekcjonować punkty za przejścia poszczególnych szlaków. Po zdobyciu kompletu punktów otrzymuje się specjalną odznakę. W okolicy znajduje się bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Do najważniejszych zabytków zalicza się między innymi jeden z najstarszych kościołów katolickich położonych na Śląsku Cieszyńskim. Jest to powstały w piętnastym wieku obiekt sakralny znajdujący się w Górkach Wielkich. W tej miejscowości funkcjonuje również muzeum poświęcone życiu i twórczości znakomitej lokalnej pisarki Zofii Kossak – Szatkowskiej.

Wybierając się do Brennej {https://pl.wikipedia.org/wiki/Brenna} warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji noclegu, tak aby mieć pewność, że obiekt w którym przyjdzie ci spędzić urlop będzie odpowiadał twoim wymaganiom. Jeżeli nie miałeś czasu przed wyjazdem przeglądnąć oferty noclegowej, to będąc w punkcie Informacji Turystycznej poproś o katalog obiektów noclegowych znajdujących się w regionie, a w nim szukaj zakładki zatytułowanej “noclegi Brenna”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>