Wrocławskie wakacje

Wrocław to jedno z większych miast Polski, położone w jej południowo-zachodnim obszarze, na terenie województwa dolnośląskiego. Uważany jest za jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miast – obfituje bowiem w ciekawe miejsca i atrakcje, posiada bardzo dobrą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a architektura miasta jest wyjątkowo ciekawa.

Ratusz ufundowany w 1288 roku przez księcia Henryka IV Probusa, który uchodzi za jedno z najbardziej efektownych dzieł gotyku na Śląsku, jest jednym z najbardziej znanych elementów wrocławskiej architektury. Ogromne wrażenie na turystach robi również barokowa Aula Leopoldyńska, bogato zdobiona wewnątrz malowidłami i rzeźbieniami czy też piętrowy, halowy kościół św. Krzyża. Zdecydowanie warto wybrać się na Stare Miasto. Wokół niego prowadzi pięciokilometrowy, pieszy szlak turystyczny, wytyczony wzdłuż ciekawych miejsc i interesujących zabytków. Ciekawą propozycją jest również szlak śladami Eberharda Mocka, wiodący poprzez liczne kawiarnie, bary i puby. Możemy także wybrać się na wycieczkę śladami dawnych legend i podań wrocławskich. Wiele miejsc oferuje również wycieczki z przewodnikiem, preferowane przez sporą część turystów.

Wrocław posiada także mnóstwo tras rowerowych, biegnących wzdłuż ciekawych i interesujących miejsc. Interesującą propozycją jest trasa rowerowa Twierdzy Wrocław – z pewnością zainteresuje ona miłośników aktywnego wypoczynku, historii oraz militariów, po drodze napotkamy bowiem wiele obiektów militarnych.

Wrocław to także miasto kultury – corocznie odbywa się tutaj wiele festiwali muzycznych, teatralnych i artystycznych, takich jak na przykład Art Of Improvisation Creative Festival, Festiwal Muzyki Kameralnej, Wieczory w Arsenale czy Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy WROCEK. Pełną listę wydarzeń wraz z ich opisami i datami, można odnaleźć na stronie internetowej.

Znalezienie we Wrocławiu odpowiedniego miejsca na nocleg nie jest najmniejszym problemem { Wrocław noclegi – meteor-turystyka.pl}- w mieście znajdują się liczne pensjonaty, pokoje do wynajęcia, a także hotele. Miasto to obfituje również w najrozmaitsze kawiarnie, restauracje, bary i puby – ciężko wręcz zdecydować się, w które miejsce udać się na kolację czy kawę. Możemy także udać się do teatru, kina czy opery albo wybrać się na zakupy do jednej z licznych galerii handlowych.


One thought on “Wrocławskie wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>