Zachód słońca na białogórskiej plaży

Mimo coraz częściej pojawiających się negatywnych opinii na temat turystyki polskiego wybrzeża, głównie odnoszących się do niskiej jakości świadczonych usług w zamian za wygórowane ceny, Polacy nadal bardzo chętnie wybierają ten właśnie kierunek na swój letni urlop. Co więcej niektórzy z nas nie wyobrażają sobie lata bez wizyty nad Bałtykiem. Nic w tym dziwnego, bowiem wbrew powyżej wspomnianym opiniom Pomorze charakteryzuje się cudownymi piaszczystymi plażami, niezapomnianym krajobrazem i malowniczymi zachodami słońca. Kto spędzi tutaj choć jedno lato z pewnością potwierdzi, iż polskie wybrzeże należy do najpiękniejszych miejsc na ziemi. Podróżując po nim, turyści natykają się na duże, popularne miejscowości oraz mniejsze, niepozorne wsie. Wśród tych drugich znajduje się właśnie między innymi Białogóra.

Największą pod względem turystycznym atrakcją Białogóry [informacje tu: ➔https://pl.wikipedia.org/wiki/Białogóra] jest z pewnością, podobnie zresztą jak w każdej nadmorskiej miejscowości, tutejsza plaża. Nie ma ona może imponujących rozmiarów, obejmuje bowiem swym zasięgiem zaledwie sto metrów linii brzegowej, jednak jest wystarczająco szeroka, czysta i piękna, aby zaspokoić potrzeby przybywających tutaj, pragnących odpoczynku w ciszy i spokoju turystów. Jest to zarazem miejsce idealne dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż woda tutaj jest płytka nawet w dużej odległości od brzegu. Z Białogóry na plażę można dojść kilkoma drogami. Jedna z nich prowadzi przez las sosnowy, a spacer taki sam w sobie już będzie relaksujący. Inną z kolei trasą można dojść bezpośrednio do prowadzącego na plażę zejścia numer 33. Jest to droga przypominająca deptak, wygodna dla rowerzystów lub rodzin z wózkami.

Plaża ta to istna oaza spokoju polskiego wybrzeża, miejsce wyjątkowo urokliwe, kameralne i niepochłonięte jeszcze podążającą przez wybrzeże komercjalizacją. Do Białogóry warto jednak zawitać nie tylko ze względu na tę piękną kameralną plażę. Zarówno bowiem na terenie wsi, jak i w jej najbliższej okolicy znajduje się cała masa rozmaitych atrakcji turystycznych. Sama Białogóra wchodzi w obręb terenu chronionego pod względem przyrodniczym. Tutejsza baza noclegowa [informacje tu: ➔http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialogora,0.html] nie należy do szczególnie luksusowych, jednak nie oznacza to, iż trudno we wsi o noclegi. Białogóra dysonuje głównie kwaterami prywatnymi, ale również agroturystyką. Stanowi ona również doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości, np. Łeba czy Władysławowo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>